Numara engelleme!

0
10

Akıllı telefonlarda (Android, iPhone, Windows Phone) numara engelleme özelliği ile arama engelleme ve mesaj engelleme nasıl yapılır ?

Çeşitli sebeplerden dolayı rahatsız olduğunuz aramalardan numara engelleme özelliği ile kurtulabilirsiniz. Sizi rahatsız eden ya da arasa da ulaşmasını istemediğiniz kişilerin numaralarını kolayca engelleyebilirsiniz. İşte ayrıntıları ile engelleme işlemi…

Android, iOS ve Windows Phone’da birkaç adımda sizi rahatsız eden numarayı engelleyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki görsellere bakarak adımları takip etmeniz yeterli.

 

Android’te numara engellemearama engellememesaj engelleme nasıl yapılır ?

Android’de sizi aramış olan numarayı engellemek için: “Çağrı Geçmişi/Son Aramalar” ekranından istemediğiniz numaraya tıklayarak “Çağrı Ayrıntıları” bölümüne geçin. Açılan sayfada direkt olarak “Numara Engelle” bölümüne tıklamanız halinde artık bu numara size ulaşamayacaktır. Cihazların üreticisine göre farklılık gösterebilen bu durum genel olarak bu şekildedir.

Sizi aramamış olan numarayı engellemek için: “Kişiler/Telefon” bölümünü açıp sağ üstteki bölümden “Ayarlar” diyerek açılan bölümden “Çağrı Engelleme” kısmına gelerek dilediğiniz kişiyi ya da numarayı engelleyebilirsiniz.

 

İPhone’da numara engellemearama engellememesaj engelleme nasıl yapılır ?

IPhone’larda da sizi aramış olan numarayı engellemek için: “Son Aramalar”bölümünden engellemek istediğiniz numaranın yanındaki bilgi (i) işaretine tıklayarak açılan kısmın en altında bulunan “Bu Arayanı Engelle” kısmından yapabilirsiniz.

Sizi aramamış olan numarayı engellemek için: “Ayarlar” bölümündeki “Telefon”kısmından “Engellenenler” sekmesinden “Yeni Ekle” ye tıklayıp istediğiniz numarayı engelleyebilirsiniz.

Windows Phone’da numara engellemearama engellememesaj engelleme nasıl yapılır ?

Windows Phone’larda bu işlem için: “Ayarlar” kısmından “Arama+SMS filtreleme”bölümüne gidip bu bölümde “Engelli Numaralar” kısmından istediğiniz numaraları seçerek engelleme işlemini yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here